z
عضویت

آشنایی با تصویرسازی

یکی از خلاق‌ترین مدیوم‌های هنری و لذت‌بخش‌ترین انواع خلق هنر، تصویرسازی است. تصویرسازها می‌توانند دنیای ذهنی خود و مفاهیم انتزاعی را از طریق تصویر به اشتراک بگذراند. لازمه‌ خلق تصاویر ذهنی و شروع فرایند تصویرسازی، آشنایی با مبانی تصویر و نحوه‌ تحلیل آن است. تصویرسازان با دیدن تعداد بالایی تصویر و آنالیز‌ آن‌ها منابع ذهن خود را برای خلق تصویر زیاد می‌کنند.

۴.۱ (۲۷۷ ) آرین حسنوندی
فارسی
سطح: آشنایی

۱,۶۴۹,۰۰۰ تومان

افزودن به سبد خرید
این دوره شامل
 • ۳ فصل
 • ۱۵ درس
 • مدت زمان ویدیوی آموزشی: ۸ ساعت
 • مدت زمان مورد نیاز برای تمرین: ۴۰ ساعت
 • سطح: آشنایی
 • گواهی پایان دوره

توضیحات دوره

در دوره‌ آنلاین «آشنایی با تصویرسازی» مدرسه‌ اینورس، شما با مبانی و اصول خلق تصویر آشنا می‌شوید. ابتدا، مبحث «مشاهده» را بررسی می‌کنیم و شما با فرم‌های اصلی و الفبای بصری آشنا می‌شوید. سپس، فرم‌های طبیعی و جانوری را تحلیل می‌کنیم. بعد به نور و سایه و مبانی رنگ می‌پردازیم. در ادامه، با مبحث آفرینش، خلق یا Creation آشنا می‌شوید. در این بخش، به فرم و هندسه و طراحی فرم هندسی براساس فرم‌های طبیعی می‌پردازیم. بعد مبحث شخصیت‌پردازی را باز می‌کنیم و فضاسازی دوبعدی و سه‌بعدی را یاد می‌گیرید. نهایتا یک پروژه تصویرسازی را در 4 مرحله اجرا می‌کنید. 

در این دوره، شما نحوه‌ تحلیل تصویر و راه شروع خلق تصویر با استفاده از این داده‌ها را یاد می‌گیرید. تمرکز این دوره بر خلق تصاویر ذهنی بر اساس مبانی تصویرسازی و آنالیز تصاویر است.

مخاطبین دوره

این دوره برای تازه‌واردان و علاقه‌مندان به خلق تصویر مناسب است. 

ملزومات دوره

  تمرین‌های این دوره به انتخاب خود هنرجو هم به صورت دستی و هم به صورت دیجیتال امکان‌پذیر است.

پیش نیاز دوره

  این دوره لازمه‌ی خاصی ندارد.

مدل آموزشی دوره

بخشی از این دوره با تحلیل و بررسی تصاویر تدریس می‌شود و بخشی دیگر تمرین محور است. لازمه‌ پیشرفت در تصویرسازی، تصویر دیدن و آنالیز و تمرین پی‌درپی است.

خروجی دوره

با گذراندن این دوره، تکمیل پروژه و تمرین بیشتر، شما نحوه درست تحلیل تصویر را یاد می‌گیرید. شما با مطالعه منابع تصویری می‌توانید برای هر موضوعی، هر تصویر ذهنی و یا هر مفهوم انتزاعی، تصویرسازی کنید. شما می‌توانید در استودیوهای تبلیغات و گرافیک از این مهارت استفاده کنید یا به صورت فریلنس در حیطه تصویرسازی کتاب، طراحی پوستر، طراحی برای محصولات دیجیتال مثل وبسایت و اپلیکیشن فعالیت کنید. در کنار این فعالیت‌های حرفه‌ای، با گذراندن این دوره، شما لذت خلق تصویر ذهنی و انتقال آن به دیگران را تجربه می‌کنید. پس از گذراندن این دوره‌، شما می‌توانید در دوره‌های «تکنیک‌های تصویرسازی» و «روایتگری در تصویرسازی» و یا دوره‌های دیجیتال پینتینگ و دوره‌های مرتبط شرکت کنید. 

با گذراندن دوره‌های آنلاین مدرسه اینورس، هنرجویان گواهی پایان دوره دریافت می‌کنند.

اطلاعات دوره

۳ فصل
۸ ساعت
فصل ۱
۱۳۳ دقیقه
فصل ۲
۱۸۹ دقیقه
فصل ۳
۱۰۹ دقیقه

خرید های دانشجویان این دوره

مبانی رنگ ۷ ساعت
تومان ۱,۲۹۹,۰۰۰
نرم‌افزار Adobe Photoshop مقدماتی ۱۶ ساعت
تومان ۱,۶۹۹,۰۰۰

دوره های مرتبط

کدنویسی خلاق badge
کدنویسی خلاق
سهراب معتبر
۵
(۱)

تومان ۱,۹۹۹,۰۰۰

تومان 5,997,000

در مورد مدرس

آرین حسنوندی
 • ۴ امتیاز
 • ۴۸ نظر
 • ۱ درس

امتیاز دانشجوها

دوره های دیگر مدرس

آشنایی با تصویرسازی badge
آشنایی با تصویرسازی
آرین حسنوندی
۴.۳
(۱۴۷)

تومان ۱,۶۴۹,۰۰۰