z
عضویت

هنر و طراحی محاسباتی

این روزها، همه جا پر است از اخبار هنر دیجیتال و NFT. یکی از ابعاد بسیار شگفت‌انگیز دنیای هنر دیجیتال، هنر محاسباتی یا Computational Art است. هنر محاسباتی در دنیای امروز به شدت مورد توجه قرار گرفته و در حال تکامل است. پیش‌بینی می‌شود که در آینده‌ای نه چندان دور گسترش پیدا می‌کند. اینجاست که هیجان‌انگیزترین پیشرفت‌ها در فناوری و فرهنگ را می‌توان به وجود آورد.

مفهوم محاسبات شامل تمام تغییرات ایجاد شده توسط فناوری دیجیتال است. از سوی دیگر هنر، مجموعه‌ای از عمل‌های خلاقانه در فرهنگ است. در نتیجه ترکیب دنیای دیجیتال و هنر با هم به روشی سیستماتیک، همان هنر محاسباتی است. 

۵ (۱ ) حامد عبدی
فارسی
سطح: مبانی

۱,۹۹۹,۰۰۰ تومان

افزودن به سبد خرید
این دوره شامل
 • ۷ فصل
 • ۷۰ درس
 • مدت زمان ویدیوی آموزشی: ۱۷ ساعت
 • مدت زمان مورد نیاز برای تمرین: ۶۸ ساعت
 • سطح: مبانی
 • گواهی پایان دوره

توضیحات دوره

در این دوره آنلاین، ابتدا با مفاهیم مقدماتی این حیطه آشنا می‌شوید و بعد به زیبایی‌شناسی محاسباتی می‌پردازیم. در این دوره دو مسیر مجزا را دنبال می‌کنیم. در مسیر اول فرض می‌گیریم دیتایی از محیط پیرامون وجود دارد که می‌خواهیم آن را پردازش کنیم، وارد دنیای دیجیتال می‌شویم و با پردازش سیگنال و تصاویر و تغییر از دنیای آنالوگ به دیجیتال آشنا می‌شوید.

در مسیر دوم یاد می‌گیرید چگونه محیط مجازی پیرامون ایجاد می‌شود، در این مسیر به مفاهیم کلیدی گرافیک کامپیوتری می‌پردازیم، وارد دنیای فرکتال‌ها می‌شوید و در نهایت با هوش مصنوعی و کارکردهای آن درخلق آثار هنری آشنا می‌شوید.

برای ورود و کار با این فضا آشنایی با برنامه‌نویسی ضروری است که در این دوره به مقدمات آن می‌پردازیم.

مخاطبین دوره

این دوره مناسب علاقه‌مندان به هنر و خلاقیت، دیزاینرها و اینتراکشن دیزاینرها، برنامه‌نویس‌ها، فعالان و علاقه‌مندان حوزه NFT است.

ملزومات دوره

  این دوره لازمه خاصی ندارد.

پیش نیاز دوره

  آشنایی اولیه با مفاهیم محاسباتی و فیزیکی، الگوریتم‌ها و برنامه‌نویسی می‌تواند به فهم بهتر مطالب کمک کند، اما فرض بر این است که مخاطب با هیچ‌کدام از این موضوعات آشنا نیست و در طول دوره تا جایی که امکان‌پذیر باشد، کلیه مفاهیم با ذکر مثال‌ها و توضیحاتی، تشریح می‌شود.

مدل آموزشی دوره

بیشتر موضوعات این دوره به شکل تئوری مطرح شده و  بخش‌هایی از آن که مربوط به برنامه‌نویسی است، با تعدادی تمرین آموزش داده می‌شود. تکمیل تمرین‌ها به دست هنرجویان، لازمه درک موضوع برنامه‌نویسی و کسب مهارت در آن است. 

خروجی دوره

مخاطبان دوره پس از گذراندن دوره و آشنایی با مفاهیم پایه‌ای هنر محاسباتی، آمادگی دارند تا ضمن یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی (مثلا پایتون) ایده‌های خود را اجرایی کنند.

اطلاعات دوره

۷ فصل
۱۷ ساعت
فصل ۱
۶۷ دقیقه
فصل ۲
۲۲۴ دقیقه
فصل ۳
۱۸۲ دقیقه
فصل ۴
۲۴۵ دقیقه
فصل ۵
۷۰ دقیقه
فصل ۶
۱۵۸ دقیقه
فصل ۷
۱۰۸ دقیقه

خرید های دانشجویان این دوره

دوره جامع SEO ۲۰ ساعت
تومان ۲,۲۹۹,۰۰۰
مصورسازی دیتا و اطلاعات ۱۴ ساعت
تومان ۱,۹۹۹,۰۰۰
دوره جامع طراحی گرافیک کتاب ۲۰ ساعت
تومان ۲,۲۹۹,۰۰۰

دوره های مرتبط

طراحی بازی badge
طراحی بازی
فائز دبستانی
۵
(۳)

تومان ۱,۶۹۹,۰۰۰

تومان 5,497,000

در مورد مدرس

حامد عبدی
 • ۵ امتیاز
 • ۲ نظر
 • ۴ درس

امتیاز دانشجوها

دوره های دیگر مدرس