z
عضویت / ورود
مدرسه اینورس
رشته VFX

مبانی ترکیب‌بندی رنگ

رنگ و ترکیب‌بندی‌های گوناگون و متنوع آن، یکی از موثرترین و قدرتمندترین ابزارهای ارتباطی است که می‌توان از آن استفاده‌های مختلفی کرد؛ حال استفاده از این رنگ می‌تواند برای بیان حالات عمیق درونی در گونه‌های‌ مختلف هنری باشد یا به عنوان یک ابزار تبلیغاتی موثر برای ایجاد هیجان و ترغیب مخاطبان در دنیای صنعت.
سودابه صالحی
فارسی

499,000 تومان

ورود/عضویت
این دوره شامل
 • 7 فصل
 • 16 درس
 • مدت زمان ویدیوی آموزشی: 7 ساعت
 • مدت زمان مورد نیاز برای تمرین: 28 ساعت
 • مبتدی
 • گواهی پایان دوره

مخاطبین این دوره

دانش‌جویان و فارغ‌التحصیلان رشته گرافیک و علاقه‌مندان به حوزه‌های مختلف طراحی گرافیک، تبلیغات، عکاسی، نقاشی، تصویرسازی و دیگر هنرهای دیداری شامل سینما، انیمیشن و تمامی افرادی که قصد ورود به دنیای هنر را دارندمخاطبان این دوره هستند.

نیازمندی‌های دوره

 • تمامی تمرین‌های این دوره را می‌توان به صورت دستی انجام داد اما آشنایی با نرم‌افزارهای Adobe Photoshop و Adobe Illustrator مفید خواهد بود.

توضیحات دوره

بنابر اهمیت و کاربردهای بسیار متنوع رنگ در شاخه‌های مختلف گرافیک، دیزاین، انیمیشن، سینما، طراحی صنعتی و ... این دوره ارائه شده تا هنرجویان ضمن یادگیری گستره‌ای از مفاهیم و اصطلاحات پایه‌ای رنگ با کاربردهای عملی آن آشنا شوند و نحوه‌ ترکیب‌بندی رنگ‌ها برای رسیدن به وحدت تصویری را یاد بگیرند. یکی از ویژگی‌های این دوره، آشنایی با نظریه رنگی مانسل (Munsell Color System) است؛ این سیستم رنگی هم در ترکیب‌های نوری کاربرد دارد و هم در ترکیب‌بندی‌های پیگمنتی مورد استفاده قرار می‌گیرید. این نکته برای دیزاینرها بسیار کاربردی است؛ چون در فرایند دیزاین همزمان درگیر رسانه‌های دیجیتال و چاپی هستند. در نظر داشته باشید که میزان ساعات هر دوره، شامل مجموع ویدیوهای آموزشی و زمان اختصاص یافته برای یادگیری، تمرین و تکرار هر مبحث است. مدرسه اینورس با تکیه بر 12 سال سابقه درخشان در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی-تعاملی و کارگاهی در حیطه‌های مختلف با هدف در دسترس بودن در تمام نقاط کشور، اقدام به طراحی و تدارک دوره‌های آنلاین نموده است. مهم‌ترین ویژگی‌های دوره‌های مدرسه آنلاین اینورس عبارتند از: طراحی دوره‌ها براساس به‌روز‌ترین استانداردهای آموزشی،‌ طرح درس کاربردی و مهارت‌محور، دسترسی آسان در سراسر کشور، حضور اشخاص حرفه‌ای در هر حوزه به عنوان مدرس، ارائه مدرک مدرسه اینورس

آنچه یاد می‌گیرید

هنرجویان با گذراندن دوره «مبانی ترکیب‌بندی رنگ» نحوه‌ی ترکیب‌بندی رنگ‌ها برای رسیدن به وحدت تصویری رو یاد می‌گیرند و شناخت کاملی از مبانی و برنامه‌های رنگی و ویژگی‌های آنها پیدا می‌کنند. همچنین هنرجویان تشخیص رنگ و سازماندهی آن در دیزاین دوبعدی را یاد می‌گیرند و از طریق انجام تمرین‌ها و پروژه‌های عملی می‌آموزند که در دیزاین خود چگونه از رنگ در جهت ارتباط موثر و کارا استفاده کنند.

اطلاعات دوره

7 فصل
7 ساعت
فصل 1
00:00
فصل 2
00:00
فصل 3
00:00
فصل 4
00:00
فصل 5
00:00
فصل 6
00:00
فصل 7
00:00

خرید های دانشجویان این دوره

طراحی لوگوتایپ فارسی 7 ساعت
تومان 849,000
طراحی آکادمیک 22 ساعت
تومان 849,000
مبانی ترکیب‌بندی بصری 6 ساعت
تومان 499,000

دوره های مرتبط

در مورد مدرس

سودابه صالحی
 • 1 امتیاز
 • 30 نظر
 • 3 درس

دوره های دیگر مدرس