z
عضویت

Generative Art (هنر مولد)

سابقه Generative Art یا هنر مولد  یکی از شاخه‌‌های هنر دیجیتال است که سابقه آن به 1960 برمی‌گردد. زمانی که هنرمندان اولین بار با استفاده از الگوریتم‌ها و داده‌های رندوم، آثار هنری خلق کردند که جذاب و منحصربه‌فرد بودند. در حقیقت در Generative Art تمرکز به جای نتیجه نهایی، بر روی فرآیند ایجاد آن است.

در سال‌های اخیر، فناوری‌های جدید و پیشرفت کامپیوترها، کمک زیادی به رشد این هنر کرده‌ و پتانسیل واقعی آن‌ها را نشان داده‌ است. تولید آثار هنری دیجیتال تصادفی یا همان Generative Art، یک حوزه تخصصی است که با رشد NFTها، محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌ و در حال شکل دادن به آینده هنر است. در واقع هنر مولد خروجی یک سیستم یا کد است که از ورودی‌های تصادفی استفاده می‌کند و  با هر بار اجرای کد، خروجی منحصربه‌فردی تولید می‌کند. خروجی Generative Art می‌تواند یک بازه گسترده از موارد مختلف باشد. مثلا از یک الگو Patternساده گرفته تا شبیه‌سازی و انیمیشن. نهایتا خروجی این نوع از هنر دیجیتال اغلب مرز نامشخصی بین هنر، دیزاین و تکنولوژی است.

برای خلق آثار هنری با استفاده از کدنویسی، می‌توان از زبان‌های مختلفی استفاده کرد که پایتون محبوب‌ترین آن‌هاست. زبان پایتون به دلیل سادگی و قدرتمند بودن، در حوزه‌های مختلفی حرف اول را می‌زند.

۵ (۱ ) متین معینی و نیما حیدری‌نسب
فارسی
سطح: مبانی

۱,۶۹۹,۰۰۰ تومان

افزودن به سبد خرید
این دوره شامل
 • ۱۱ فصل
 • ۵۶ درس
 • مدت زمان ویدیوی آموزشی: ۸ ساعت
 • مدت زمان مورد نیاز برای تمرین: ۳۲ ساعت
 • سطح: مبانی
 • گواهی پایان دوره

توضیحات دوره

در این دوره با زبان برنامه‌نویسی پایتون آشنا خواهید شد و یاد می‌گیرید با استفاده از این زبان در محیط نرم‌افزار پراسسینگ برای ایجاد اشکال هندسی، رنگ، تکرار الگوها و اشکال پیچیده و ایجاد انیمیشن کد بنویسید و از تبدیلات هندسی دوران، مقیاس، انتقال و ... برای اعمال تغییر روی اشکال استفاده کنید. سپس با مفاهیم محاسباتی مانند متغیرها، حلقه‌ها، توابع بازگشتی و رندوم آشنا می‌شوید و با مثال‌های متعدد، نحوه استفاده از آن‌ها را فرا می‌گیرید. همچنین با پیاده‌سازی برنامه Paint یاد می‌گیرید چگونه به اعمال کاربر پاسخ دهید و ایجاد تعامل کنید. در پروژه‌ پایانی دوره برنامه‌ای می‌نویسید که با استفاده از داده‌های رندوم، با هر بار اجرا، خروجی متفاوتی تولید کند.

مخاطبین دوره

طراحان و هنرمندانی که به هنر مولد علاقه دارند و برنامه‌نویسانی که می‌خواهند کدنویسی را به شکل خلاقانه انجام دهند.

ملزومات دوره

  • کامپیوتر شخصی یا لپ‌تاپ
  • نرم‌افزار Processing (مراحل نصب در دوره آموزش داده می‌شود.)

پیش نیاز دوره

  این دوره پیش‌نیاز خاصی ندارد.

مدل آموزشی دوره

در این دوره، تمام مباحث در قالب مثال‌های متعدد ارائه شده است. تعدادی تمرین نیز برای هنرجویان طراحی شده تا آن‌ها را به‌صورت عملی پیاده‌سازی کنند.

خروجی دوره

بعد از گذراندن این دوره می‌توانید از برنامه‌نویسی برای خلق آثار هنری استفاده کنید و با تمرین کافی، به زبان برنامه‌نویسی پایتون مسلط شوید. همچنین می‌توانید در دوره‌های پیشرفته برنامه‌نویسی شرکت کنید.
با گذراندن دوره‌های مدرسه اینورس، شما گواهی پایان دوره دریافت می‌کنید.

اطلاعات دوره

۱۱ فصل
۸ ساعت
فصل ۱
۸ دقیقه
فصل ۲
۷۷ دقیقه
فصل ۳
۴۰ دقیقه
فصل ۴
۱۳ دقیقه
فصل ۵
۱۲۲ دقیقه
فصل ۶
۵ دقیقه
فصل ۷
۳۸ دقیقه
فصل ۸
۶۶ دقیقه
فصل ۹
۱۸ دقیقه
فصل ۱۰
۶۴ دقیقه
فصل ۱۱
۱۹ دقیقه

خرید های دانشجویان این دوره

مبانی استراتژی تبلیغات ۸ ساعت
تومان ۱,۷۹۹,۰۰۰
کمپین تبلیغاتی ۱۶ ساعت
تومان ۲,۱۹۹,۰۰۰
گیمیفیکیشن ۸ ساعت
تومان ۱,۳۹۹,۰۰۰

دوره های مرتبط

کدنویسی خلاق badge
کدنویسی خلاق
سهراب معتبر
۵
(۱)

تومان ۱,۹۹۹,۰۰۰

تومان 6,897,000

در مورد مدرس

متین معینی و نیما حیدری‌نسب
 • ۵ امتیاز
 • ۳ نظر
 • ۱ درس

امتیاز دانشجوها

دوره های دیگر مدرس