z
عضویت / ورود
مدرسه اینورس
رشته VFX

موتور رندر Redshift 3D

هر فردی که در زمینه هنر سه بعدی فعالیت داشته باشد می‌داند که فرآیند رندرگیری (Rendering) تا چه حد زمان‌بر و خسته‌کننده است. امروزه با ظهور رندرگیری توسط کارت گرافیک (GPU) این صنعت دست‌خوش انقلابی بزرگ شده است.
3.8 (13 ) سعید یاغانی
فارسی

749,000 تومان

ورود/عضویت
این دوره شامل
  • 10 فصل
  • 65 درس
  • مدت زمان ویدیوی آموزشی: 15 ساعت
  • مدت زمان مورد نیاز برای تمرین: 60 ساعت
  • حرفه ای
  • گواهی پایان دوره

مخاطبین این دوره

کاربران نرم‌افزارهای Katana، 3Ds Max، Maya، Houdini، C4D و ... مخاطبان این دوره هستند.

نیازمندی‌های دوره

  • آشنایی اولیه با نرم‌افزارهای مدلسازی 3D

توضیحات دوره

هر فردی که در زمینه هنر سه بعدی فعالیت داشته باشد می‌داند که فرآیند رندرگیری (Rendering) تا چه حد زمان‌بر و خسته‌کننده است. امروزه با ظهور رندرگیری توسط کارت گرافیک (GPU) این صنعت دست‌خوش انقلابی بزرگ شده است. رندرگیری به فرآیند ساخت عکس بر مبنای اطلاعات سه بعدی گفته می‌شود. در واقع بعد از ساخت Wireframe از مدل‌های 3D، موتور رندر اطلاعات را از مدل 3D می‌گیرد و عکسی سه بعدی تولید می‌کند. یک موتور رندر، نور، سایه، متریال، انعکاس و هر چیز دیگری که به واقع‌گرایانه‌‎تر بودن کار کمک می‌کند را گرفته و با کنار هم گذاشتن این عناصر عکس یا انیمیشنی واقعی تولید می‌کند. یکی از موتورهای رندر بر پایه کارت گرافیک، Redshift است. ردشیفت موتور رندرگیری بسیار سریع و قابل اعتماد با نمایش Real-time است. سرعت این موتور رندرگیری تا حدی بالاست که آن را می‌توان سریع‌ترین موتور رندرگیری در جهان دانست. همچنین با قابلیت Real-time Rendering در ردشیفت می‌توان به راحتی تغییرات را در رندرها به صورت زنده اعمال کرد. علاوه بر این، موتور رندرگیری ردشیفت با پلاگین‌های مختلف به خوبی کار می‌کند و نتایج خیره‌کننده‌ای را ارائه می‌دهد. یکی از دیگر قابلیت‌های فوق‌العاده ردشیفت Object ID است. این قابلیت اجازه می‌دهد هر Object بعد از رندرگیری به صورت ایزوله ذخیره شده و تغییر در آن آسان‌تر شود. تمامی این امکانات و قابلیت‌ها ردشیفت را به موتور رندرگیری تبدیل کرده که یادگیری آن برای هنرمندان 3D یک باید محسوب می‎شود. مدرسه آنلاین اینورس با در نظر گرفتن این موضوع دوره آنلاین موتور رندر Redshift – مقدماتی را طراحی کرده است. در دوره موتور رندر Redshift – مقدماتی هنرجو در ابتدا دنیای Rendering را درک می‌کند. پس از آن تفاوت‌های موتور‌های رندرگیری Biased و Unbiased را می‌آموزد. در ادامه این دوره به یادگیری GI و کسب مهارت در انواع متریال‌ها، عمق میدان، Motion Blur، Volume Rendering و .. پرداخته می‌شود. در بخش پایانی نیز یک پروژه واقعی انجام می‌گیرد. در نظر داشته باشید که میزان ساعات هر دوره، شامل مجموع ویدیوهای آموزشی و زمان اختصاص یافته برای یادگیری، تمرین و تکرار هر مبحث است. مدرسه اینورس با تکیه بر 11 سال سابقه درخشان در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی-تعاملی و کارگاهی در حیطه‌های مختلف با هدف در دسترس بودن در تمام نقاط کشور، اقدام به طراحی و تدارک دوره‌های آنلاین نموده است. مهم‌ترین ویژگی‌های دوره‌های مدرسه آنلاین اینورس عبارتند از: طراحی دوره‌ها براساس به‌روز‌ترین استانداردهای آموزشی،‌ طرح درس کاربردی و مهارت‌محور، دسترسی آسان در سراسر کشور، حضور اشخاص حرفه‌ای در هر حوزه به عنوان مدرس، ارائه مدرک مدرسه اینورس.

آنچه یاد می‌گیرید

این دوره به آموزه‌هایی از موتور رندرگیری Redshift می‌پردازد که هنرجو بتواند: با دنیای Rendering آشنا شده و به درک درستی از آن برسد. تفاوت‌های موتورهای رندرگیری Biased و Unbiased را به خوبی درک کند. انواع متریال‌ها، عمق میدان، Motion Blur، Volume Rendering و ... به خوبی بشناسد.

اطلاعات دوره

10 فصل
15 ساعت
فصل 1
00:00
فصل 2
00:00
فصل 3
00:00
فصل 4
00:00
فصل 5
00:00
فصل 6
00:00
فصل 7
00:00
فصل 8
00:00
فصل 9
00:00
فصل 10
00:00

خرید های دانشجویان این دوره

Motion Design 8 ساعت
تومان 649,000
MoGraph and Fields in Cinema 4D 14 ساعت
تومان 749,000

در مورد مدرس

سعید یاغانی
  • 4 امتیاز
  • 197 نظر
  • 3 درس

امتیاز دانشجوها

دوره های دیگر مدرس