z
عضویت

مبانی طراحی صدا

تا به حال یک فیلم را بدون صدای محیط، Sound Effect و موسیقی دیده‌اید؟ چنین فیلمی سرد، عجیب و آزاردهنده است. ویدیو، انیمیشن یا فیلم بدون صدای محیطی قدرت انتقال هیچ حس و هیجانی را ندارد. در صنعت فیلم و سینما، صدا تنها مکمل تصویر نیست بلکه بخشی اساسی‌ از تجربه‌ مخاطب را می‌سازد. طراحی صدا به معنای خلق محیط صوتی برای مخاطب است. طراح صدا در کنار انتخاب یا تولید موسیقی، صداهایی متناسب با یک محصول هنری یا تبلیغاتی را تولید و از این راه حس و حال صحنه را می‌سازد. 

۴.۱ (۴۲ ) محمد‌رضا اصغری
فارسی
سطح: مبانی

۱,۹۹۹,۰۰۰ تومان

افزودن به سبد خرید
این دوره شامل
 • ۷ فصل
 • ۲۵ درس
 • مدت زمان ویدیوی آموزشی: ۱۲ ساعت
 • مدت زمان مورد نیاز برای تمرین: ۴۸ ساعت
 • سطح: مبانی
 • گواهی پایان دوره

توضیحات دوره

در دوره آنلاین «طراحی صدا» مدرسه اینورس، شما علم و هنر صدا را می‌شناسید. شما ابتدا، با مبانی صدا و سخت‌افزارهای صدابرداری و نرم‌افزارهای ادیت صدا آشنا می‌شوید. بعد به رابطه بین تصویر و صدا می‌پردازید و نحوه ضبط و تولید یک خروجی استاندارد را یاد می‌گیرید. شما با نرم‌افزار تخصصی REAPER آشنا شده و کاربرد ابزار آن را یاد می‌گیرید. بعد به طراحی انواع صدا مثل صدای محیطی (Ambience)، افکت‌ فولی، Sound Effect، Voice Over و موزیک می‌پردازیم. در نهایت در بخش خروجی شما Mixing and Mastering استاندارد را یاد می‌گیرید. 

مخاطبین دوره

این دوره برای علاقه‌مندان، هنرجویان هنرستان و دانشجویان رشته‌‌های سینما، موسیقی، موشن‌دیزاین و طراحان گیم و فعالان صنعت تبلیغات مناسب است. 

ملزومات دوره

  • نرم‌افزار REAPER (ورژن ۶ به بالا)
  • برای شرکت در این دوره پیشنهاد می‌شود هنرجویان Sound Card یا میکروفن داشته باشند اما در غیر این صورت یک ریکوردر یا میکروفن موبایل هم کافی‌ است. برای آنلایز صدا، هنرجویان نیاز به یک هدفون یا اسپیکر استودیویی یا ابزار مانیتورینگ دارند.

پیش نیاز دوره

  این دوره پیش‌نیاز خاصی ندارد. 

مدل آموزشی دوره

در این دوره به تحلیل صدا پرداخته می‌شود و هم بخش نظری و هم تمرینات عملی دارد. 

خروجی دوره

با گذراندن این دوره و تمرین طراحی صدا، شما می‌توانید در بخش صدابرداری، صداگذاری، ادیت و طراحی صدای هر پروژه‌ ویدیو، موشن، انیمیشن و فیلمی فعالیت کنید. شما می‌توانید در استودیوهای تبلیغاتی مشغول شوید و برای ویدیوهای تبلیغی صدای فولی تولید کنید. شما نسبت به رابطه صدا و تصویر درک خوبی پیدا می‌کنید و حتی می‌توانید موشن‌ها و ویدیوآرت‌های شخصی تولید کنید. در نهایت شما لذت خلق و بازی با صدا را تجربه می‌کنید.

 با گذراندن دوره‌های آنلاین اینورس، شما گواهی پایان دوره دریافت می‌کنید.

اطلاعات دوره

۷ فصل
۱۲ ساعت
فصل ۱
۶ دقیقه
فصل ۲
۹ دقیقه
فصل ۳
۳۵ دقیقه
فصل ۴
۱۵ دقیقه
فصل ۵
۲۴۵ دقیقه
فصل ۶
۲۵۳ دقیقه
فصل ۷
۱۵۱ دقیقه

خرید های دانشجویان این دوره

دوره های مرتبط

هنر و طراحی محاسباتی badge
هنر و طراحی محاسباتی
حامد عبدی
۵
(۱)

تومان ۱,۹۹۹,۰۰۰

طراحی بازی badge
طراحی بازی
فائز دبستانی
۵
(۳)

تومان ۱,۶۹۹,۰۰۰

تومان 5,697,000

در مورد مدرس

محمد‌رضا اصغری
 • ۴ امتیاز
 • ۴۳ نظر
 • ۱ درس

امتیاز دانشجوها

دوره های دیگر مدرس

مبانی طراحی صدا badge
مبانی طراحی صدا
محمد‌رضا اصغری
۴.۳
(۳۴)

تومان ۱,۹۹۹,۰۰۰