z
عضویت
پرفروش

تکنیک استاپ موشن

استاپ موشن یک تکنیک خاص و جذاب انیمیشن است که به هنرمند اجازه متحرک‌سازی هر شی‌ای را می‌دهد. استاپ موشن با اینکه یکی از قدیمی‌ترین تکنیک‌های ساخت انیمیشن است، امروز بازار بزرگی از محتوای ویدیویی، از جمله انیمیشن تبلیغاتی و سینمایی را از آن خود کرده. انیماتورهایی که از این تکنیک محبوب استفاده می‌کنند می‌توانند با انواع استایل، انیمیشن خلق کنند. انیماتورها با استایل خاص Claymation، به کاراکترهایی مثل عروس مرده و Coraline روح می‌بخشند، با استایل Cutout ایده‌هایی مثل سریال محبوب South Park را به تصویر می‌کشند، با Object Animation هر شی‌ای را زنده می‌کنند و با Pixilation بدن انسان را سوژه انیمیشن قرار می‌دهند.

۴.۳ (۳۹۵ ) عقیل حسینیان
فارسی
سطح: جامع

۱,۹۹۹,۰۰۰ تومان

افزودن به سبد خرید
این دوره شامل
 • ۶ فصل
 • ۲۷ درس
 • مدت زمان ویدیوی آموزشی: ۱۲ ساعت
 • مدت زمان مورد نیاز برای تمرین: ۶۰ ساعت
 • سطح: جامع
 • گواهی پایان دوره

توضیحات دوره

در دوره آنلاین «تکنیک استاپ موشن» مدرسه اینورس، شما با زیر و بم این هنر و تکنیک آشنا می‌شوید. در ابتدا با وسایل لازم تولید استاپ‌ موشن از جمله تجهیزات نورپردازی آشنا شده و بعد نرم‌افزارهای مناسب تولید استاپ موشن را می‌شناسید. در ادامه، با اصول متحرک‌سازی آشنا شده و 3 تمرین مهم در این مبحث انجام می‌دهید. 

بعد به Object Animation می‌پردازیم، چند هنرمند که از این تکنیک استفاده می‌کنند را معرفی می‌کنیم و با شکل و فرم اشیا و نحوه انتخاب شی مناسب برای متحرک‌سازی آشنا می‌شوید. در این مبحث 2 تمرین اجرا می‌کنید و صداگذاری انجام می‌دهید. تکنیک بعدی Claymation است. در این مبحث با چند هنرمند فعال در این حوزه آشنا می‌شوید و بعد با استفاده از خمیر و Rig چند تمرین اجرا می‌کنید و نحوه معلق کردن سوژه در هوا، ادیت و صداگذاری آن را یاد می‌گیرید. در ادمه با تکنیک Cutout آشنا می‌شوید و پس از بررسی برخی از هنرمندان فعال در این حوزه، انواع روش و نحوه ساخت عروسک کاغذی را یاد می‌گیرید. در پایان این مبحث نیز، یک تمرین با تکنیک Cutout یا Paper Stop Motion انجام می‌دهید. در نهایت، تکنیک جذاب Pixilation و انیماتورهای این حیطه را بررسی می‌کنیم و شما نحوه متحرک‌سازی انسان را یاد می‌گیرید. این دوره تمرین‌محور است و تنها راه کسب مهارت در تکنیک استاپ‌موشن تکمیل تمرین‌هاست.

مخاطبین دوره

این دوره برای همه علاقه‌مندان و فعالان صنعت انیمیشن مناسب است. اگر شما هنرجو یا دانشجوی انیمیشن هستید و یا به تولید استاپ موشن و یادگیری تکنیک‌های اصلی آن علاقه دارید، این دوره به درد شما می‌خورد. همچنین اگر دوست دارید لذت خلق دنیای خود را تجربه کنید، این دوره را به شما پیشنهاد می‌دهیم!

ملزومات دوره

  • حداقل وسایل مورد نیاز برای انجام تمرینات این دوره شامل: چراغ مطالعه، موبایل هوشمند و پایه‌ موبایل یا دوربین می‌شود.
  • نرم‌افزار Dragonframe
  • در صورتی که قصد دارید با موبایل تمرینات را انجام دهید می‌توانید نرم‌افزار Stopmotion Studio برای آیفون و اندروید و یا نرم‌افزار DF Tether برای آیفون و یا نرم‌افزار DroidCamX برای اندروید را نصب کنید.

پیش نیاز دوره

  آشنایی با عکاسی یا گذراندن دوره‌ جامع عکاسی

مدل آموزشی دوره

این دوره تمرین‌محور است و تنها راه کسب مهارت در تکنیک استاپ‌موشن تکمیل تمرین‌هاست. 

خروجی دوره

با گذراندن این دوره شما 4 تکنیک اصلی استاپ موشن یعنی Claymation ،Cutout ،Object Animation و Pixilation را یاد می‌گیرید. با تکمیل تمرین‌های دوره و کسب مهارت در این تکنیک‌ها، شما می‌توانید دنیای ذهنی خود را به تصویر بکشید و با استفاده از خلاقیت و مهارت‌تان به هر شی‌ای جان ببخشید و از این پروسه نهایت لذت را ببرید. 

بعد از گذراندن این دوره‌، می‌توانید در دوره «طراحی و تولید استاپ موشن تبلیغاتی» نیز شرکت کنید و در استودیوهای تبلیغاتی یا به صورت فریلنس شروع به فعالیت حرفه‌ای و تولید استاپ موشن تبلیغاتی کنید. 

با گذراندن دوره‌های آنلاین مدرسه اینورس، شما گواهی پایان دوره نیز دریافت می‌کنید. 
 

اطلاعات دوره

۶ فصل
۱۲ ساعت
فصل ۱
۸۷ دقیقه
فصل ۲
۱۸۳ دقیقه
فصل ۳
۱۱۸ دقیقه
فصل ۴
۱۹۸ دقیقه
فصل ۵
۸۵ دقیقه
فصل ۶
۵۶ دقیقه

خرید های دانشجویان این دوره

طراحی پراپ برای استاپ موشن ۱۴ ساعت
تومان ۱,۹۹۹,۰۰۰

دوره های مرتبط

هنر و طراحی محاسباتی badge
هنر و طراحی محاسباتی
حامد عبدی
۵
(۱)

تومان ۱,۹۹۹,۰۰۰

طراحی بازی badge
طراحی بازی
فائز دبستانی
۵
(۳)

تومان ۱,۶۹۹,۰۰۰

تومان 5,697,000

در مورد مدرس

عقیل حسینیان
 • ۴ امتیاز
 • ۲۹۴ نظر
 • ۲ درس

امتیاز دانشجوها

دوره های دیگر مدرس

تکنیک استاپ موشن badge
تکنیک استاپ موشن
عقیل حسینیان
۴.۴
(۲۳۷)

تومان ۱,۹۹۹,۰۰۰