z
عضویت / ورود
مدرسه اینورس
رشته VFX
پرفروش

Stop Motion

Stop Motion (استاپ موشن) یکی از قدیمی‌ترین انواع انیمیشن، به نوعی شخصی‌ترین نوع فیلم‌سازی و تکنیکی است که می‌توان گفت به اندازه تاریخ سینما قدمت دارد. استاپ موشن فرآیند به حرکت در آوردن و جان دادن به اشیای بی‌حرکت است، به طوری که با عکس گرفتن از اشیای ثابت، جا به جا کردن آن‌ها به میزان اندک، گرفتن عکس‌های متعدد و کنار هم گذاشتن و نمایش این عکس‌ها، حرکت پدید آمده و استاپ موشن به وجود می‌آید.
3.9 (61 ) عقیل حسینیان
فارسی

949,000 تومان

ورود/عضویت
این دوره شامل
  • 6 فصل
  • 27 درس
  • مدت زمان ویدیوی آموزشی: 12 ساعت
  • مدت زمان مورد نیاز برای تمرین: 60 ساعت
  • حرفه ای
  • گواهی پایان دوره

مخاطبین این دوره

دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه‌ها، فارغ‌التحصیلان رشته‌های گرافیک، انیمیشن، عکاسی و سینما، هنرجویان هنرستان‌ها، طراحان و تولیدکنندگان محتوا در شرکت‌های تبلیغاتی و ... مخاطبان این دوره هستند.

نیازمندی‌های دوره

  • این دوره پیش نیاز خاصی ندارد.

توضیحات دوره

Motion (استاپ موشن) یکی از قدیمی‌ترین انواع انیمیشن، به نوعی شخصی‌ترین نوع فیلم‌سازی و تکنیکی است که می‌توان گفت به اندازه تاریخ سینما قدمت دارد. استاپ موشن فرآیند به حرکت در آوردن و جان دادن به اشیای بی‌حرکت است، به طوری که با عکس گرفتن از اشیای ثابت، جا به جا کردن آن‌ها به میزان اندک، گرفتن عکس‌های متعدد و کنار هم گذاشتن و نمایش این عکس‌ها، حرکت پدید آمده و استاپ موشن به وجود می‌آید.امروز استاپ موشن نیز به مانند انیمیشن کامپیوتری و همچنین Cel Animation جایگاه خود را دارا بوده و طرفداران خاص خود را دارد. استاپ موشن امروز با اهداف مختلف از جمله Promotion، Entertainment و ... تولید می‌شود. علاوه بر آن این نوع محتوا مزایای خاص خود را داراست. یکی از آن‌ها سازگاری با انواع بودجه و امکانات ساخت است. به طور مثال می‌توان استاپ موشن را با جا‌به‌جایی ابتدایی‌ترین اجسام در دسترس و یک دوربین معمولی گوشی موبایل خلق کرد یا از حرفه‌ای‌ترین دوربین‌ها و امکانات و عروسک‌های متحرک گران‌قیمت برای ساخت استاپ موشن بهره برد. نکته دیگری که استاپ موشن را ویژه می‌کند سرعت تولید آن است. استاپ موشن سریع‌ترین زمان تولید را در میان انواع انیمیشن به شما ارائه می‌دهد. تصور کنید بخواهید یک جسم را به صورت واقع‌گرایانه در کامپیوتر خلق کنید یا اینکه آن را با دست طراحی کنید، یا نهایتاً اینکه جسم واقعی را حرکت داده و از آن عکس‌برداری کنید. مشخص است که خلق یک جسم در کامپیوتر یا طراحی آن زمان بیش‌تری از شما می‌گیرد. نکته دیگر فیزیکال بودن و واقع‌گرایانه بودن استاپ موشن است که مشخصاً هیچ نوع طراحی به کیفیت جسم واقعی نخواهد بود.بکارگیری روزافزون این تکنیک و همچنین پیچیدگی‌ها و ریزه‌کاری‌های موجود در خلق استاپ موشن، باعث شده برای یادگیری آن نیاز به آموزش و برنامه‌ریزی دقیق باشد. مدرسه آنلاین اینورس با در نظر گرفتن این نیاز، دوره آنلاین Stop Motion را طراحی کرده است.در دوره Stop Motion مدرسه آنلاین اینورس، هنرجویان در ابتدا اصول اولیه متحرک‎سازی در استاپ موشن را آموخته و پس از آن در تکنیک‌های مختلف استاپ موشن کسب مهارت می‌کنند. در این دوره مباحث به صورت تمرینات عملی و پروژه‌های کوتاه آموزش داده می‌شوند. در نظر داشته باشید که میزان ساعات هر دوره، شامل مجموع ویدیوهای آموزشی و زمان اختصاص یافته برای یادگیری، تمرین و تکرار هر مبحث است. مدرسه اینورس با تکیه بر 11 سال سابقه درخشان در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی-تعاملی و کارگاهی در حیطه‌های مختلف با هدف در دسترس بودن در تمام نقاط کشور، اقدام به طراحی و تدارک دوره‌های آنلاین نموده است. مهم‌ترین ویژگی‌های دوره‌های مدرسه آنلاین اینورس عبارتند از: طراحی دوره‌ها براساس به‌روز‌ترین استانداردهای آموزشی،‌ طرح درس کاربردی و مهارت‌محور، دسترسی آسان در سراسر کشور، حضور اشخاص حرفه‌ای در هر حوزه به عنوان مدرس، ارائه مدرک مدرسه اینورس.

آنچه یاد می‌گیرید

این دوره به آموزه‌هایی از Stop Motion می‌پردازد که هنرجو: استاپ موشن را به خوبی بشناسد. بتواند روش‌ها و تکنیک‌های مختلف استاپ موشن را بیاموزد. کار متحرک‌سازی در استاپ موشن را با کیفیتی قابل قبول پیش ببرد.

اطلاعات دوره

6 فصل
12 ساعت
فصل 1
00:00
فصل 2
00:00
فصل 3
00:00
فصل 4
00:00
فصل 5
00:00
فصل 6
00:00

خرید های دانشجویان این دوره

در مورد مدرس

عقیل حسینیان
  • 3 امتیاز
  • 156 نظر
  • 1 درس

امتیاز دانشجوها

دوره های دیگر مدرس

Stop Motion badge
Stop Motion
عقیل حسینیان 3.9 (61)

تومان 949,000