z
عضویت / ورود
مدرسه اینورس
رشته VFX

Technical Drawing in Fashion Design

با مدرن شدن فرایندهای دیزاین، طراحی لباس و پوشاک هم با تغییرات اساسی رو به رو بوده است؛ دیگر برای طراحی یک مجموعه حرفه‌ای لباس، نیاز به ابزارهایی مثل خط‌کش، گونیا، مداد، میز برش، اتو، چرخ‌خیاطی و ... نیست. بسیاری از طراحان مطرح پوشاک دنیا امروز از تمام این ابزارها در محیط نرم‌افزاری بهره می‌برند.
حسین ارکان زاده
فارسی

699,000 تومان

ورود/عضویت
این دوره شامل
 • 15 فصل
 • 54 درس
 • مدت زمان ویدیوی آموزشی: 13 ساعت
 • مدت زمان مورد نیاز برای تمرین: 42 ساعت
 • مبتدی
 • گواهی پایان دوره

مخاطبین این دوره

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های طراحی پارچه و لباس، طراحان لباس، طراحان کیف و کفش، طراحان اکسسوری، تولید کنندگان پوشاک و همچنین علاقه‌مندان به صنعت مد و طراحی لباس، مخاطبان این دوره هستند.

نیازمندی‌های دوره

 • این دوره پیش نیاز خاصی ندارد و همه موارد از پایه تدریس می‌شود.

توضیحات دوره

با امکاناتی که نرم‌افزارها در اختیار طراحان لباس قرار می‌دهند، طراحی شماتیک لباس در محیطی ساده و روان با ابزاری کاملا دقیق رسم می‌شود؛ آن‌ها بدون اینکه پارچه‌ای را برش بزنند، تمام جزئیات لباس را به مخاطب منتقل می‌کنند. از طرفی طراحی لباس با استفاده از نرم‌افزار باعث شده تا ایده‌های طراحی در عرض چند دقیقه قابل تغییر باشند؛ این امکان به پرورش و بروز بیشتر خلاقیت هنرمندان و هنرجویان کمک کرده و  فرصت آزمون و خطای بی‌هزینه را فراهم کرده است. اما علی‌رغم به‌روز شدن فرایندهای طراحی لباس در دنیا، هنوز خلا Technical Drawing در طراحی لباس در داخل کشور به چشم می‌آید. مدرسه اینورس بر همین اساس دوره «تکنیکال دراوینگ در صنعت مد و لباس» را ارائه کرده تا هنرجویان ضمن یادگیری طراحی لباس در نرم‌افزارهای  Photoshopو Illustrator، بتوانند عملیات پترن‌سازی، رسم شکل، برش تصاویر، رنگ‌گذاری در آبجکت‌هایVector  و ... را در محیط نرم‌افزاری با کیفیت بالا انجام دهند. در نظر داشته باشید که میزان ساعات هر دوره، شامل مجموع ویدیوهای آموزشی و زمان اختصاص یافته برای یادگیری، تمرین و تکرار هر مبحث است. مدرسه اینورس با تکیه بر 12 سال سابقه درخشان در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی-تعاملی و کارگاهی در حیطه‌های مختلف با هدف در دسترس بودن در تمام نقاط کشور، اقدام به طراحی و تدارک دوره‌های آنلاین نموده است. مهم‌ترین ویژگی‌های دوره‌های مدرسه آنلاین اینورس عبارتند از: طراحی دوره‌ها براساس به‌روز‌ترین استانداردهای آموزشی،‌ طرح درس کاربردی و مهارت‌محور، دسترسی آسان در سراسر کشور، حضور اشخاص حرفه‌ای در هر حوزه به عنوان مدرس، ارائه مدرک مدرسه اینورس. 

آنچه یاد می‌گیرید

با گذراندن دوره «تکنیکال دراوینگ در صنعت مد و لباس» مدرسه آنلاین اینورس، هنرجویان مهارت طراحی لباس با استفاده از نرم‌افزارهای Photoshop و Illustrator را یاد می‌گیرند و می‌توانند با ساده‌ترین روش، پیچیده‌ترین اجزا لباس را منتقل و طراحی کنند. همچنین در این دوره هنرجویان چگونگی اجرای انواع دوخت، شناخت انواع بافت پارچه، چاپ پارچه و ... را فرا می‌گیرند و با روش‌های مهم و به روز ساخت کالکشن و پورتفولیو  آشنا می‌شوند. 

اطلاعات دوره

15 فصل
13 ساعت
فصل 1
00:00
فصل 2
00:00
فصل 3
00:00
فصل 4
00:00
فصل 5
00:00
فصل 6
00:00
فصل 7
00:00
فصل 8
00:00
فصل 9
00:00
فصل 10
00:00
فصل 11
00:00
فصل 12
00:00
فصل 13
00:00
فصل 14
00:00
فصل 15
00:00

خرید های دانشجویان این دوره

دوره های مرتبط

در مورد مدرس

حسین ارکان زاده
 • 2 امتیاز
 • 22 نظر
 • 2 درس

دوره های دیگر مدرس