عضویت

مبانی ترکیب‌بندی بصری

ترکیب‌بندی یکی از مبانی تصویر دوبعدی است که در ساختن تجربه‌ بیننده بسیار تاثیرگذار است. دانش ترکیب‌بندی، پایه‌‌ای برای تولید هر تصویری‌ است. در دیزاین دوبعدی و گرافیک، ترکیب‌بندی نقشی اساسی در انتقال موثر پیام به مخاطب بازی می‌کند. داشتن آشنایی کافی با ترکیب‌بندی، به فعالان در حوزه‌های مختلف هنر و دیزاین کمک می‌کند تا آثاری طراحی کنند که توجه مخاطب را جلب کرده و پیام مورد نظر را بهتر و موثرتر به آن‌ها انتقال دهد.

۳.۸ (۲۴۳ ) سودابه صالحی
فارسی
سطح: مبانی

۱,۹۹۹,۰۰۰ تومان

افزودن به سبد خرید
این دوره شامل
 • ۸ فصل
 • ۱۴ درس
 • مدت زمان ویدیوی آموزشی: ۷ ساعت
 • مدت زمان مورد نیاز برای تمرین: ۲۸ ساعت
 • سطح: مبانی
 • گواهی پایان دوره

توضیحات دوره مبانی ترکیب‌بندی بصری

در دوره‌ آنلاین «مبانی ترکیب‌بندی بصری» مدرسه‌ اینورس، شما با شیوه‌ سازماندهی و چیدمان عناصر بصری در دیزاین دوبعدی آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چطور ترکیب‌بندی متناسب با پیامِ دیزاین را انتخاب کنید. در این دوره، شما با انجام تمرین و اجرای پروژه‌ در کنترل عناصر و کیفیات بصری در رسانه‌های مختلف برای ارتباط موثرتر با مخاطب مهارت پیدا می‌کنید. در بخش اول شما با زبان بصری و عناصر دیداری آشنا می‌شوید و کارکرد کادر و سطح را یاد می‌گیرید. در بخش بعدی به ساختارهای منظم و تکراری می‌پردازیم. سپس وحدت تصویر و حرکت چشم را بررسی می‌کنیم. نهایتا به فضای مثبت و منفی می‌پردازیم و شما کارکرد آن را یاد می‌گیرید.

مخاطبین دوره مبانی ترکیب‌بندی بصری

این دوره برای علاقه‌مندان، هنرجویان هنرستان و دانشجویان همه‌ رشته‌های هنر تجسمی مناسب است. 

ملزومات دوره

  تمرین‌های این دوره به انتخاب خود هنرجو هم به صورت دستی و هم به صورت دیجیتال (نرم‌افزار Adobe Photoshop و Adobe Illustrator) امکان‌پذیر است.

پیش نیاز دوره

  تمامی تمرین‌های این دوره را می‌توان به صورت دستی انجام داد اما آشنایی با نرم‌افزارهای Adobe Photoshop و Adobe Illustrator مفید خواهد بود.

مدل آموزشی دوره

بخشی از دروس این دوره به صورت نظری و بخشی به صورت تمرین‌های عملی آموزش داده می‌شوند. لازمه‌ی درک ترکیب‌بندی، تحلیل تصاویر، تمرین و استفاده از آموزه‌های این دوره در طی زمان است.

خروجی دوره

با گذراندن این دوره شما می‌توانید ترکیب‌بندی هر اثری را تحلیل کرده و در آثار خود از عنصر ترکیب‌بندی به درستی استفاده کنید. دانش ترکیب‌بندی در همه حیطه‌های هنر بصری از جمله دیزاین، عکاسی، تصویرسازی و نقاشی لازم است. 

با گذراندن دوره‌های آنلاین مدرسه اینورس، شما گواهی پایان دوره دریافت می‌کنید. 

برچسب‌ها

اطلاعات دوره مبانی ترکیب‌بندی بصری

۸ فصل
۷ ساعت
فصل ۱
۱۱۱ دقیقه
فصل ۲
۵۷ دقیقه
فصل ۳
۳۵ دقیقه
فصل ۴
۵۶ دقیقه
فصل ۵
۷۳ دقیقه
فصل ۶
۲۲ دقیقه
فصل ۷
۲۰ دقیقه
فصل ۸
۴۵ دقیقه

خرید های دانشجویان این دوره

مبانی رنگ ۷ ساعت
تومان ۱,۹۹۹,۰۰۰

دوره های مرتبط

دوره جامع چاپ badge
دوره جامع چاپ
مسعود نجات

تومان ۲,۹۹۹,۰۰۰

تومان 8,897,000

در مورد مدرس

سودابه صالحی
 • ۳ امتیاز
 • ۶۳۸ نظر
 • ۳ درس

امتیاز دانشجوها

دوره های دیگر مدرس

مبانی ترکیب‌بندی بصری badge
مبانی ترکیب‌بندی بصری
سودابه صالحی
۳.۹
(۱۴۶)

تومان ۱,۹۹۹,۰۰۰