z
عضویت / ورود
مدرسه اینورس
رشته VFX

مبانی ترکیب‌بندی بصری

در دوره مبانی ترکیب‌بندی بصری مدرسه اینورس، هنرجویان با نحوه سازماندهی عناصر بصری در دیزاین دوبعدی آشنا شده و میآموزند که چطور از عناصر و اصول بصری (visual elements and principles) برای خلق آثار تاثیرگذار استفاده نمایند. هدف کلی از این دوره آشنا کردن هنرجویان با عناصر و اصول ترکیببندی در دیزاین دوبعدی است. همچنین، افزایش مهارت و فهم آنها در کنترل عناصر و کیفیات بصری در رسانههای مختلف برای ارتباط موثرتر با مخاطب از طریق انجام تمرینها و پروژههای عملی دنبال خواهد شد.
4.5 (2 ) سودابه صالحی
فارسی

499,000 تومان

ورود/عضویت
این دوره شامل
  • 5 فصل
  • 13 درس
  • مدت زمان ویدیوی آموزشی: 6 ساعت
  • مدت زمان مورد نیاز برای تمرین: 18 ساعت
  • مبتدی
  • گواهی پایان دوره

مخاطبین این دوره

دانش‌جویان در حال تحصیل و فارغ‌التحصیلان گرافیک، هنرجویان، علاقهمندان به حوزههای مختلف طراحی گرافیک، تبلیغات، عکاسی، نقاشی، تصویرسازی و دیگر هنرهای دیداری شامل سینما، انیمیشن و ... مخاطبان این دوره هستند.

نیازمندی‌های دوره

  • برای شرکت در این دوره، آشنایی با نرمافزارهایی همچون Adobe Photoshop و Adobe Illustrator مفید خواهد بود، ولی می‌توان تمامی تمرینها را نیز به صورت دستی انجام داد.

توضیحات دوره

یکی از دلایل مطرح در ناکارآمد بودن ارتباطات بصری، موضوع نحوه دیداری کردن پیام ارتباطی است. مهارت در این امر، به فعالان در حوزه‌های مختلف هنر و دیزاین کمک می‌کند تا آثاری طراحی کنند که توجه مخاطبان را جلب کرده و پیام مورد نظر را بهتر و موثرتر به آنان منتقل سازند. علاوه بر این، طبیعی است که درگیر کردن مخاطب در دنیای پر از رقابت کنونی از مهم‌ترین اهدافی است که صاحبان کسب و کار و سیاست‌گذاران فرهنگی-اجتماعی دنبال می‌کنند. در این راستا توجه به ترکیب‌بندی (composition) به عنوان هسته مرکزی هنر و دیزاین دو بعدی و تمام گرایش‌های طراحی گرافیک موضوعی است که بسیار در بازار کار امروز مورد توجه قرار گرفته است. مدرسه آنلاین اینورس با در نظر گرفتن این موضوع، دوره مبانی ترکیب‌بندی بصری را طراحی کرده است.در دوره مبانی ترکیب‌بندی بصری مدرسه اینورس، هنرجویان با نحوه سازماندهی عناصر بصری در دیزاین دوبعدی آشنا شده و می‌آموزند که چطور از عناصر و اصول بصری (visual elements and principles) برای خلق آثار تاثیرگذار استفاده نمایند. هدف کلی از این دوره آشنا کردن هنرجویان با عناصر و اصول ترکیب‌بندی در دیزاین دوبعدی است. همچنین، افزایش مهارت و فهم آن‌ها در کنترل عناصر و کیفیات بصری در رسانه‌های مختلف برای ارتباط موثرتر با مخاطب از طریق انجام تمرین‌ها و پروژه‌های عملی دنبال خواهد شد. در نظر داشته باشید که میزان ساعات هر دوره، شامل مجموع ویدیوهای آموزشی و زمان اختصاص یافته برای یادگیری، تمرین و تکرار هر مبحث است. مدرسه اینورس با تکیه بر 11 سال سابقه درخشان در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی-تعاملی و کارگاهی در حیطه‌های مختلف با هدف در دسترس بودن در تمام نقاط کشور، اقدام به طراحی و تدارک دوره‌های آنلاین نموده است. مهم‌ترین ویژگی‌های دوره‌های مدرسه آنلاین اینورس عبارتند از: طراحی دوره‌ها براساس به‌روز‌ترین استانداردهای آموزشی،‌ طرح درس کاربردی و مهارت‌محور، دسترسی آسان در سراسر کشور، حضور اشخاص حرفه‌ای در هر حوزه به عنوان مدرس، ارائه مدرک مدرسه اینورس.

آنچه یاد می‌گیرید

با گذراندن دوره آنلاین مبانی ترکیب‌بندی بصری مدرسه اینورس، هنرجویان با مبانی کادربندی و ترکیببندی در هنر و دیزاین دو بعدی آشنا شده و میآموزند که چطور آگاهانه آنها را در دیزاین خود به کار گیرند. همچنین میآموزند که چگونه با قراردهی و چیدمان عناصر بصری در کادر، کیفیات بصری حاصله را کنترل کرده و آنها را برای برقراری یک ارتباط موثر با مخاطب به کار برند.

اطلاعات دوره

5 فصل
6 ساعت
فصل 1
00:00
فصل 2
00:00
فصل 3
00:00
فصل 4
00:00
فصل 5
00:00

خرید های دانشجویان این دوره

کارشناسی شبکه‌های اجتماعی 13 ساعت
تومان 599,000
خلاقیت 4 ساعت
تومان 699,000

دوره های مرتبط

در مورد مدرس

سودابه صالحی
  • 4 امتیاز
  • 39 نظر
  • 3 درس

امتیاز دانشجوها

دوره های دیگر مدرس